Ruletka francuska online – podstawowe zasady gry

Gra we francuską ruletkę została wymyślona we Francji w XVII wieku przez uczonego o imieniu Blaise Pascal. Obecnie jest to jedna z najbardziej lubianych gier stołowych w kasynach stacjonarnych i wirtualnych. Francuska ruletka w kasynach online cechuje się niskim progiem wejścia, łatwymi do zrozumienia regułami i możliwością zdobycia wysokich wygranych. Wszystko to sprawia, że ma ona wielu pasjonatów zarówno wśród weteranów hazardu, jak i początkujących graczy.

Oto kilka ważnych zasad, o których musi wiedzieć każdy gracz przed aktywacją ruletki francuskiej:

 • na początku gry zalecamy ustalić pewny limit strat, jaki uczestnik rozgrywki jest w stanie wydać na grę;
 • w razie przekroczenia tego limitu gracz musi natychmiast zakończyć grę;
 • zanim ruletka gra zostanie aktywowana, warto uruchomić profity bonusowe w danym kasynie;
 • nowicjuszy powinni najpierw spróbować swojego szczęścia w wersji demonstracyjnej;
 • dobrym rozwiązaniem stanie się sprawdzenie podstawowej terminologii gry w ruletkę przed uruchomieniem koła ruletki.

Istnieje wiele odmian francuskiej ruletki od różnych producentów. Nowa ruletka francuska online od NetEnt wyróżnia się ładną grafiką. W grze często występują dynamiczne elementy, niezmiernie ożywiające tę grę. Zwracając uwagę na układ elementów ruletki widać, że twórca położył duży nacisk na ich odpowiednie rozmieszczenie, dzięki któremu graczy cały czas mają dostateczną ilość danych dotyczących bieżącej rozgrywki.

Top 10 Najlepzyh


1

TOP

Pięć gwiazdek
Up to 4000 PLN

bonus

Gry 2000+

2

TOP

Pięć gwiazdek
Do 6000 PLN

bonus

Gry 2000+

3

TOP

Pięć gwiazdek
Up to 4000 PLN

bonus

Gry 1500+

4

TOP

Pięć gwiazdek
1400 PLN

bonus

Gry 2000+

5

TOP

Pięć gwiazdek
Do 1200 PLN

bonus

Gry 2000+

6

TOP

trzy gwiazdy
500 PLN

bonus

Gry 500+

7

TOP

Pięć gwiazdek
2000 PLN + 200 darmowych spinów

bonus

Gry 1000+

8

TOP

Сztery gwiazdki
1500 PLN

bonus

Gry 3000+

9

TOP

Сztery gwiazdki
500 PLN

bonus

Gry 1300+

10

TOP

Сztery gwiazdki
4000 Free Twists

bonus

Gry 1500+

Podstawowe cechy ruletki francuskiej

To, czym ruletka francuska wyróżnia się wśród innych rodzajów gry, jest pole z zerem i jego funkcje. Cała reszta rozgrywki wygląda praktycznie identycznie. W amerykańskiej odmianie tej gry występują dwa zera w jednej komórce. W przypadku trafienia tego pola gracz przegrywa partię automatycznie. 

W europejskiej wersji z kolei występuje tylko jedna komórka z zerem, w razie trafienia której zakład gracza uważa się za przegrany. Francuska ruletka dodaje do tego regułę nieprzegrywania zakładu, jednak wypłatę jego połowy w przypadku, gdy rzucona przez dealera kulka okaże się w polu z zerem.

W tym przypadku przewaga kasyna nad uczestnikiem wynosi 1,35%. Natomiast w amerykańskiej wersji przewaga nad graczem stanowi 5,26%. Na pierwszy rzut oka na cechy francuskiej ruletki może się wydawać, że różnica nie jest wielka. Jednak w przypadku długiej rozgrywki okazuje się, że francuska ruletka jest optymalna. Dlatego ze względu ekonomicznego każdy gracz powinien poszukiwać możliwości gry w wersji francuskiej w kasynach wirtualnych.

Ruletka francuska: zasady gry i podstawowe zalety

Koło francuskiej ruletki liczy 37 pól: jedno 0 i 36 liczb. Gra francuska ruletka zaczyna się od uruchomienia koła. Dealer aktywuje obroty ruletki i wypuszcza kulkę. Każde pole ma kolor czarny, czerwony lub zielony (zero). W trakcie ruchu kulki gracze mają możliwość dokonania stawek poprzez umieszczenie żetonów na dowolnych polach. Każde pole na stole oznacza konkretne zakłady. Ponadto dealer ma prawo określić czas, po którym dokonanie zakładów jest zabronione.

Gracze, znajdujący się przy stole muszą obstawić zakład. Do wyboru uczestników rozgrywki są zakłady wewnętrzne, cechujące się wyższymi wygranymi, ale mniejszym prawdopodobieństwie zwycięstwa, i zakłady zewnętrzne, których wylosowanie jest łatwiejsze, jednak wypłaty są niższe. W zależności od pola, na jakim zatrzyma się piłeczka, dealer wypłaca graczom ewentualne nagrody lub zabiera żetony z nieudanych zakładów.

Francuska ruletka online może pochwalić się poniższymi zaletami:

 1. W porównaniu do ruletki amerykańskiej francuska wersja ma nieco mniejszą przewagę dealera nad uczestnikiem rozgrywki. Pozwala to łatwiej zdobyć wygrane.
 2. Najprostsze zasady ruletki francuskiej. Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z kasynami wirtualnymi, należy zacząć od tej wersji gry.
 3. Dostępność francuskiej ruletki praktycznie w każdym kasynie wirtualnym. Bez względu na to, czy wolimy grać z komputerowym dealerem, czy tym w trybie live, znajdziemy długą listę gier we francuską ruletkę w wiarygodnych kasynach wirtualnych.

Na początku zaleca się poszukać ruletki za darmo, by ulepszyć swoje umiejętności, zanim uaktywnimy grę na prawdziwe pieniądze. Poniżej sprawdzimy, jak odbywa się darmowa gra w ruletkę i jak aktywować wersję demonstracyjną.

Graj w ruletkę francuską za darmo w wersji demo

Francuska odmiana ruletki jest dostępna w trybie demonstracyjnym. Francuska ruletka za darmo pozwala na zapoznanie się z istotnymi zasadami gry bez konieczności wydania własnych środków. Bawić się możemy bezpośrednio na stronie danego kasyna bez pobierania oraz instalacji dodatkowego oprogramowania. Graj w ruletkę francuską za darmo i otrzymaj niezbędne umiejętności już teraz! 

Ważne jest to, że w kasynach wirtualnych są różne wersje tej popularnej zabawy, które pochodzą od kilku deweloperów. Zapewnia to pełny pogląd graczy na tę odmianę ruletki. Wiele gier w ruletkę wyposażone są w grafikę 3D, która w prawdziwy sposób przedstawia, jak dokładnie wygląda realna rozgrywka we francuską wersję ruletki. Zanim jednak przejdziemy do praktyki, zaleca się wypróbować gry hazardowe za darmo i poznać główne cechy francuskiej ruletki oraz powody, sprawiające, że gra jest tak bardzo lubiana.

Warto pamiętać, że podczas gry za darmo nie uda się zgarnąć realnych nagród, ponieważ darmowe gry w kasynie, w tym też ruletka, odbywają się przy wykorzystaniu żetonów wirtualnych. Jednak bezpłatna rozgrywka jest dużo lepszym rozwiązaniem dla nowicjuszy i służy zapoznaniu się z istotnymi zasadami gry w ruletkę francuską.

Gra we francuską ruletkę na prawdziwe pieniądze i gra na żywo

Zanim aktywujemy grę na realne pieniądze, warto wybrać wiarygodnego operatora hazardowego. Gra we francuską ruletkę na prawdziwe pieniądze jest dostępna w wielu renomowanych serwisach kasynowych, grając w których możemy być pewni swojego bezpieczeństwa. Aby znaleźć takie kasyna, zaleca się sprawdzić ranking operatorów i opinie klientów danej witryny.

W celu uruchomienia gry we francuską ruletkę należy założyć konto osobiste, złożyć depozyt i dokonać stawki na grę. Najlepsze kasyna internetowe proponują nagrody bonusowe dla nowicjuszy, które można przeznaczyć na grę. W przypadku wygranej nagrody są naliczane na rachunek bonusowy gracza w ciągu kilku minut. Wypłata pieniędzy jest możliwa po spełnieniu określonych wymagań dotyczących obrotu. 

Warto także wspomnieć, że gry na pieniądze we francuską ruletkę mogą być rozgrywane na żywo. Gra live odbywa się z udziałem fachowego krupiera, którego gracze mogą śledzić w internecie. Miłośnicy hazardu bez wątpliwości docenią atmosferę tej niecodziennej zabawy i możliwość komunikacji z profesjonalnym dealerem via czat.

Jak grać, aby wygrać we francuską ruletkę

Każdy gracz, który rozpoczyna przygodę z hazardem, poszukuje koncepcji, dzięki której dowie się, jak można wygrywać w gry hazardowe. Od razu warto zaznaczyć, że żadnej strategii gry w ruletkę nie istnieje. Rozgrywka odbywa się na zasadach całkowicie losowych. Nie ma również opcji opracowania własnej taktyki gry. Jednak jeśli chodzi o niektóre wersje ruletki na żywo i pewne typy zakładów, prawdopodobieństwo zwycięstwa jest dużo wyższe. 

Pierwszym istotnym elementem, na który warto zwrócić uwagę gracza, jest wybór właściwej gry. Pod względem finansowym ruletka francuska jest najprzystępniejsza. To właśnie od tego typu rozgrywki powinna się zaczynać przygoda hazardzistów w kasynach wirtualnych. Perfekcyjnym rozwiązaniem stanie się praktyczne przetestowanie gry na stronach wiarygodnych operatorów, posiadających darmową wersję. Później możemy przejść do gry w trybie realnych pieniędzy.

FAQ

 • Czym różni się francuska ruletka od ruletki europejskiej?

  Główną różnicą między ruletką europejską a francuską są zasady gry. Ruletka francuska ma tylko jedno zero na kole. Jeśli trafimy zero, zakład nie jest przegrany, tylko zostaje dzielone przez dwa i uczestnik rozgrywki otrzymuje połowę postawionego zakładu. W ruletce europejskiej również występuje tylko jedno zero. Jednak w razie trafienia zera, zakład gracza jest uważany za przegrany.