Ruletka europejska online – podstawowe zasady gry

Gra w ruletkę europejską należy do tych rozrywek, które budzą wśród hazardzistów najwięcej wątpliwości. Czym jest ruletka europejska online i czym ta wersja różni się od wersji francuskiej i amerykańskiej? Dla wielu niedoświadczonych graczy różnice między tymi odmianami ruletki są nie do zauważenia. W poniższym artykule dokładnie opiszemy zasady gry w ruletkę europejską. 

Kasyna wirtualne udostępniają graczom możliwość uruchomienia tej gry stołowej z dowolnego miejsca. Więc ruletka europejska online pozwala uczestnikom poczuć klimat realnego zakładu hazardowego bez uwagi na to, gdzie się obecnie znajdują – na wakacjach, w pracy czy w domu. Do tego, kasyna wirtualne umożliwiają uruchomienie ruletki europejskiej z dowolnych urządzeń dotykowych za pomocą apki lub dowolnego browsera.

Gra hazardowa European Roulette w trybie online cechuje się poniższym zaletami:

 • możliwość interakcji z dealerem w trakcie gry live;
 • uzyskanie doświadczenia jak w realnym kasynie naziemnym;
 • brak konieczności opuszczenia mieszkania;
 • duży wybór kasyn wirtualnych oferujących ruletkę europejską;
 • możliwość gry w ruletkę europejską o każdej porze.

Ponadto, po założeniu profilu w serwisie danego kasyna możemy liczyć na atrakcyjne profity powitalne. Niektóre kasyna wirtualne proponują specjalne profity za grę w ruletkę europejską. Więc zanim rozpoczniemy grę w wybranym serwisie hazardowym, zaleca się sprawdzić zakładkę z bonusami i warunki aktywacji nagród. Najbardziej lubianym profitem jest nagroda bez depozytu, która wymaga jedynie rejestracji profilu użytkownika i weryfikacji skrzynki mailowej. 

Top 10 Najlepzyh

1

TOP

Pięć gwiazdek
Do 6000 PLN

bonus

Gry 2000+

2

TOP

Pięć gwiazdek
Do 1200 PLN

bonus

Gry 2000+

3

TOP

Pięć gwiazdek
Up to 4000 PLN

bonus

Gry 1500+

4

TOP

Pięć gwiazdek
1400 PLN

bonus

Gry 2000+

5

TOP

Pięć gwiazdek
Up to 4000 PLN

bonus

Gry 2000+

6

TOP

trzy gwiazdy
500 PLN

bonus

Gry 500+

7

TOP

trzy gwiazdy
2500 PLN

bonus

Gry 700+

8

TOP

Сztery gwiazdki
4000 Free Twists

bonus

Gry 1500+

9

TOP

500 PLN

bonus

Gry 200+

10

TOP

Сztery gwiazdki
7000

bonus

Gry 2000+

Ważne cechy ruletki europejskiej

Wygląd ruletki europejskiej i układ stołu nie różni się specjalnie od wersji francuskiej. Numery od 1 do 36 i jedno 0 zostały ułożone w 3 kolumnach po dwanaście rzędów. Jednak są niektóre cechy europejskiej ruletki, które wyróżniają tę wersję na tle innych rodzajów gry:

 1. W przypadku zatrzymania się piłeczki na 0 cały zakład trafia do kasyna (jeśli stawka nie była dokonana na 0). 
 2. Szansa trafienia zera, czyli przewaga dealera nad uczestnikiem rozgrywki wynosi 2,7%. 
 3. Średni poziom zwrotu dla gracza w tej grze wynosi około 97%. 
 4. Pomimo sporej liczby zakładów, zasady gry w europejską ruletkę są bardzo proste.
 5. Przy obstawieniu specyficznych zakładów gracze mogą uzyskać wysokie wygrane.

Ruletka europejska w kasynach online jest łatwo dostępna i należy do jednej z najpopularniejszych gier stołowych. Zasady gry w ruletkę europejską nie są skomplikowane. Do uruchomienia rozgrywki wykorzystywane są specjalna platforma oraz koło. Stół, na którym odbywa się gra, ma ponumerowane pola. Poniżej przyjrzymy się bliżej podstawowym regułom gry i rodzajom zakładów. 

Ruletka europejska online

Ruletka europejska: zasady gry i rodzaje zakładów

W zależności od wybranego typu zakładu gra ruletka ma różne szanse na wygraną, które zmieniają się od 2,7% w przypadku zakładów na pojedyncze liczby do 48,6% w przypadku zakładów na parzyste numery lub kolory. Zalecamy nauczyć się wyliczenia prawdopodobieństw w przypadku określonych zakładów, by od tego uzależnić taktykę obstawiania gry.

Aby zagrać w europejską ruletkę, warto również poznać rodzaje zakładów. Należy zaznaczyć, że zakłady w ruletce są podzielone na wewnętrzne i zewnętrzne. Oto typy zakładów wewnętrznych.

 1. Straight Up/Single. Jest to najprostsza opcja obstawiania: jeśli piłeczka zatrzyma się na obstawionym przez gracza polu, otrzyma on zakład i jego 35-krotność.
 2. Split/Double. W przypadku tego typu zakładu gracz ma trochę większą szansę, jednak dużo mniejszy zysk. Jest to opcja obstawienia jednego z dwóch sąsiadujących numerów.
 3. Street/Trio. Obstawienie trzech sąsiadujących numerów przy jednym zakładzie.
 4. Corner/Square. Obstawienie zakładu na 4 sąsiadujące numery.
 5. Six Line. Zakład obejmuje obstawienie 2 sąsiadujących linii.

Ruletka online europejska ma do zaoferowania również zakłady zewnętrzne:

 1. Red/Black. Możemy obstawiać czerwone lub czarne komórki na kole.
 2. Odd/Even. Do wyboru mamy 2 opcje: parzyste i nieparzyste numery.
 3. High/Low. Możemy obstawiać numery od 1 do 18 lub od 19 do 36.
 4. Columns. Opcja obstawiania jednego z trzech rzędów na stole.
 5. Dozen. Tutaj numery, które może obstawiać gracz, dzielone są na trzy części w rosnącej kolejności.

Zakłady wewnętrzne obejmują stawki na konkretne grupy numerów, znajdujących się we wnętrzu stołu. Zakłady zewnętrzne oferują możliwość obstawiania grupy numerów o konkretnych charakterystykach: kolor, parzystość i inne charakterystyki. Ten drugi rodzaj zakładów jest mniej płatny.

Zagraj w europejską ruletkę za darmo w trybie demonstracyjnym

Najlepszym sposobem na zrozumienie istotnych zasad ruletki europejskiej jest bezpłatna gra. Ruletka online bez depozytu pozwala na łatwe ćwiczenie swoich umiejętności i uzyskanie niezbędnej wiedzy bez ryzyka. Dzięki wersji demonstracyjnej gracze będą cieszyć się niecodzienną rozgrywką bez wpłacania własnych środków. Bezpłatna zabawa pozwala również na spróbowanie swojego szczęścia i trening. Zagraj w europejską ruletkę za darmo już dziś i uzyskaj niezapomniane wrażenia i zastrzyk adrenaliny!

Demo gra w ruletkę jest udostępniona zarówno w trybie desktopowym, jak i na tabletach i smartfonach. Rozgrywka toczy się na wirtualne pieniądze i nie stwarza żadnego ryzyka poniesienia dodatkowych strat. Jest to również ciekawy sposób na przetestowanie różnych strategii gry w ruletkę europejską. Warto wiedzieć, że ruletka online demo nie przewiduje możliwości wygrania realnych nagród.

Gra w europejską ruletkę na prawdziwe pieniądze w kasynach wirtualnych

Przed uaktywnieniem gry w ruletkę europejską w trybie realnych pieniędzy warto wybrać zaufane kasyno wirtualne. Europejska ruletka online w Polsce jest legalna pod warunkiem, że gramy w wiarygodnych serwisach hazardowych. Warto więc poznać opinie klientów o danym kasynie i sprawdzić odpowiedni ranking. 

Pierwszym krokiem do obstawiania zakładów jest rejestracja profilu osobistego i złożenie depozytu. Należy również aktywować dostępne nagrody bonusowe. Niektórzy operatorzy hazardowi posiadają specjalne profity do grania w ruletkę europejską. Premie w kasynach internetowych czynią ruletkę europejską o wiele przyjemniejszą i gwarantują większe szanse na zdobycie wygranej. 

Gra w europejską ruletkę na prawdziwe pieniądze może odbywać się z udziałem profesjonalnego dealera, z którym gracz może komunikować przez czat. Do tego istnieje możliwość śledzenia krupiera za pomocą kamerki. Ruletka w trybie live wymaga od uczestników podjęcia szybkich i przemyślanych decyzji oraz skupienia się na rozgrywce.

Jak grać, aby wygrać w ruletkę europejską

Dobrym elementem treningu dla nowicjuszy stanie się darmowa gra ruletka online. W kasynach wirtualnych ta opcja może być aktywowana na dwa sposoby: demo wersja gry i o korzystanie z darmowych nagród. Ta druga możliwość pozwala również na grę w kasynie na żywo.

Każdy rodzaj zakładu ma określone szanse na zwycięstwo. Im lepiej będziemy znać typy zakładów, tym bardziej świadomą strategię możemy opracować. Przy każdej rozgrywce należy również mieć świadomość przewagi dealera nad uczestnikami. Choć w ruletce europejskiej nie jest ona zbyt wysoka, jednak może mieć olbrzymi wpływ na realizację koncepcji gracza.

Choć zakłady wewnętrzne są bardziej opłacalne niż zewnętrzne, ta druga opcja pozwoli graczom w pewnym stopniu zabezpieczyć swoje środki w przypadku nieudanej decyzji. Oczywiście nie warto zapominać o nieco bardziej agresywnych rodzajach zakładów. Przykładowo opcja zakładów na kolumny jest ciekawym połączeniem zakładu bezpiecznego, który obejmuje dużą grupę numerów, z dobrą wypłatą w zamian. Dla bardziej doświadczonych graczy zakłady na kolumny mogą nawet stać się podstawą dobrej strategii obstawiania.

FAQ

 • Jak grać w ruletkę europejską na prawdziwe pieniądze?

  W celu uruchomienia gry na pieniądze w prawdziwym kasynie wirtualnym musimy założyć konto użytkownika i złożyć depozyt. Ponadto możemy aktywować nagrody bez depozytu i wykorzystać środki na grę w ruletkę europejską w trybie realnych pieniędzy.